Napló Beninek

Beni kómába esett a mérkőzés előtt, és csak másnap tért magához annyira, hogy felfogja a körülötte történő eseményeket. Az eset előtt megkérte kis kommunánkat, hogy e-mailben tájékoztassam a történésekről, hogy reggel vizualizálhassa a mérkőzést. Mivel mostanában nem emeltük a tagdíjakat, kicsit többet kell foglalkoznunk a világpolitika számunkra előnyös módon történő befolyásolásával, így nem igazán érünk rá írni.

Tehát, hogy megússzuk a munkát, ezt a levélfolyamot nyomatjuk ide – néhány kiegészítéssel.

Így az is jól jár, aki nem látta a meccset.
Vigyázat, a mérkőzés hevében született, 18+os tartalom!

Evra kezdeni fog állítólag.
Sztem Pjanic is. Higany Dybala elöl.
1-3-ra nyerünk!

Pjanic végül nem kezdett, állítólag sérülés miatt. Nélküle nem volt kreativitás a középpályán. Vele meg szintén nem. Reméljük, hogy belejön. Én személyesen tőle tartok a leginkább, de Beni bízik benne. A gond az, hogy Beni Hernanesben is bízott, míg én anno Dybala érkezésekor tapsikoltam. Rátok bízzuk, hogy eldöntsétek, kinek a megérzései jobbak. De remélem, tévedek, és Pjanic fasza lesz.

Napló Bencsinek 1. rész

A hetedik percben tudtam bekapcsolódni. Azóta eltelt 8 perc és kb tizenkettőt lőttünk kapura (igazából 4 jelentős gólhelyzetünk volt). Könnyedén, játékosan kerülünk helyzetbe. Dyabala remek, Khedira puskázta el a helyzeteket, de látható, hogy eléggé fickándozik.
Most a 17. percben járunk és a Sevilla jutott szabadrúgáshoz a kaputól sok méterre. Kifejeltük a gecibe.

Nagyon ígéretesen kezdtük a meccset. Utólag elmondható, hogy az első 20 percben kellett volna gólt lőni, és akkor megkockáztatom, hogy ki is tömjük a Sevillát, akik biztosan megpróbáltak volna legalább egyet kapura lőni.

Kedves Beni!

A 27. percben járunk, megint Sevilla szabadrúgás, aminek a végén 20 méterről lőhetett kapura az egyik sevillai cigó.
Jobbak vagyunk, a spanyolok viszont elég masszívnak tűnnek és boldogan faragják a játékosainkat. Bonucci után Dani Alves került a padlóla le.
A támadóharmadban az elmúlt 10 percben nem voltunk nagyon erőteljesek. Nem mondanám szépnek a játékot.

Itt még nem tudhattuk, hogy a 20. perctől kezdve 25 perc RETTENET következik, ami mindennél alacsonyabb színvonalú. Igazából nem tudtam azóta sem eldönteni, hogy melyik csapat csalta jobban a focit, mert mi sem mutattunk fel semmit, a Sevilla pedig pláne.

30. percben jó nagy helyzetünk volt. A kapus nagyot mentett, ha 1 nanoszekundumot késik, akkor egy szép piroslap kinézett volna neki. A 16-os vonalán kívülre csúszott rája Dybalára, aki Zizou-mozdulattal próbálta átvenni a labdát, hogy aztán a kapust maga mögött hagyva megzörgethesse a hálót a pettyessel!

Az a gond, hogy kurvajól jött ki a kapus. Dybala pedig ügyesen próbált lefordulni. Dybala egyébként egy valódi Istenségként mozgott a pályán. A véleményem az, hogy Alex kiváló örököse, és én kurvára remélem, hogy mindent megteszünk a megtartásáért, és nem engedjük el úgy a Barcába vagy Realba, mint a két balfaszt. Ez a gyerek aranyat ér. Legenda alapanyag.

Egy rakás szar a meccs az elmúlt percekben. nagyon töredezett a játék, a bíró elég ostoba állatnak tűnik.
Mostanában a Sevilla kezében van a mérkőzés (59% labdabirtoklás a javukra), bár most Dani Alves adott egy kötényt valamelyik ellenséges játékosnak.
A saját térfelünkön veszítünk labdát.
Végre megkapja az egyik sevillai paraszt a jól megérdemelt sárgáját, miután lekoccolta Evrát.

Átlagosan 46 másodperceknént van szabadrúgás, irritálóan fos.
Épp Lemina nem tudta eltalálni Dani Alvest – helyette kikúrta a lelátóra. Szabadrúgás ismét. Eltelt a 46 másodperc.

Na, 40. perc. Egy felvillanásunk volt, de Dybala nem tudta jól átvenni és simán elveszítettük a labdát a 16 os előtt.

Szenvedés, nyomor volt. A legnagyobb probléma az, hogy nem tudtuk a Sevillára erőltetni egyáltalán az akaratunkat. Sőt. Ők diktálták a tempót, ahogy ez a második félidő üresjárataiban is megtörtént néha.

40. perc még mindig. Sárgalap megint egy spanyol majomnak. Lemina már elpasszolta a labdát, amikor hátulról felrúgta ez a balfasz.
Most mérem az időt a következő szabadrúgásig, eddig a 45 másodperc kb akkurátus volt.
Csak passzolgatunk hátrafelé, így egész sokáig lehet szabadrúgás nélkül játszani. Elkúrtuk az indítást közben.
Most a sevillaiak passzolgatnak a kapussal.
Már két perc szabadrúgás nélkül.
Nem fogod elhinni, semmi sem történt közben.
De most letámadtak a sárgák és elszórtuk a saját térfelünkön.

44. perc. Asamoah sprintelt hatalmasat, hogy Bonucci döbbenetes hibáját korrigálja. Odapasszolta a térfelünk közepén ténfergő sevillainak.

A bíró spori nem nagyon próbálta megfogni a meccset, bár nem is voltak nagy szabálytalanságok, de nevetségesen sok fault volt az első félidőben.

Sevilla szöglet.
Nem tudom eldönteni, hogy szar volt-e vagy ígéretes. Inkább szarnak tűnt, mert bedobással jönnek most.

Egyik sevillai kapott sárgát, miután megölte Chiellinit, aki egyébként a labdától 16 méterre volt. Nem láttam, mi történt. Visszajátszották, ez a rami nevű gyerek nyomott egy zsíroskenyeret/Bödedanit Chiellinivel. Szerintem birkózásban tuti pontot ért volna, sokat.

Félidő.

Az elején kellett volna gólt lőni, mondjuk hármat. Azóta fos.

Félidő. Eltelt az első. Rémes volt.

Második félidő. Egészen 2 és fél percet kellett vágni, hogy megpróbálják megölni Dybalát, persze nem kapott érte sárgát a majomember.
Szöglettel jövünk.
Ez a bíró olyan döntéseket hoz, mintha be lenne tépve. Kirugás.

Újabb két perc, Dybalát ütötte el az egyik fasszopó. Szabadrúgás ismét. De egyből elszórjuk.

1 perc telt el, Lemina kúrja fel Vazkeszt. Szabadrúgás.

Az elmúlt másfél percben 3 bedobás volt.

A futball ünnepe az lesz, amikor lefújják ezt a fost.

Az van, hogy inkább mi játszunk szarul. Ez a Sevillának jó szerintem.
Nem tudjuk mozgatni a labdát, gyengén játszunk.

55. perc. Evra csinált egy cselt, nem sikerült a beadás.

Támadgatunk.
Már amennyiben ezt annak lehet nevezni.
Ha nálad lennék, Beni, most összebújva elaludnánk a tévé villódzó fényeire.

57. percben szöglet. Dybala intézte el. Ő az egyetlen értékelhető játékosunk egyébiránt.
Kifejelik.

Evra úgy akart beadni, hogy egyből az előtte lévő játékost baszta telibe. De aztán újra próbálkozott, most eljutott Dybalához, aki berobbanva kurvára fölé lőtte, nem jött igazán jól.

HIGUAIN KAPUFA!!!!!!!!
A faszomba. Higany első labdaérintése volt, aminek volt értelme is. Dani Alves adta be, Higany csodásan fejelt, a felső kapufáról a kapu elé pattant le.

A második félidőben aztán szépen fokozatosan átvettük az irányítást, fel is pörgött kicsit a játékunk. Ez arra utalt, hogy az első félidőt inkább a Sevilla baszta szét, mert a másodikban már nem volt erejük mindenkit 45 másodpercen belül felrúgni a búbánatba. Dani Alves szerepéről megoszlanak a vélemények – szerintem jobb, mint Lichti, de mások szerint pont ugyanúgy adnak be, más különbség sincs. Szerintem viszont ezen a meccsen Lichtit kiállították volna és ő kevésbé labdabiztos.

Valaki beáll valaki helyett a Sevillába. Ennél közelebbit nem tudok mondani. Megmutatták: szarabbia helyett jön korrea.

Megindultunk, Asamoaht lemészárolták a középpályán, továbbot intett a spori. Lemina pedig aztán ellőtte 35 méterről.
Óriási volt… óriási…

Egyet el kell ismernünk, nagyot védekezett a Sevilla. Amikor kellett, szerencséjük is volt.

Jön pjánics. Hamarosan beáll. Kíváncsi vagyok, hogy lesz-e impakthatása a mérkőzés stílusára, vagy nem-e.

Korábban nem tűnt fel, de vajon a Juve Stadion gyepe mindig ilyen foscsi volt? Úgy fel van túrva, mintha lószar hegyek lennének rajta.

66. perc egyébként. Passzolgat a Sevilla, mi meg árnyékharcolunk. Kórea a jobb szélen hozta előre és úgy befűzte Chiellinit, hogy szerencsétlen azt hitte, hogy egy kocsmában van bebaszva és azért forog a világ. Szerencsére nem találta el a kaput aztán.

Már megint a Sevillánál van a labda, lényegében egyből.

Kergetjük a lasztit csak. Bosszantó.

A Sevilla egész hosszú időkre le tudta ültetni a meccset. Helyzetig soha nem jutottak, de állatira le tudták lassítani a tempót és mi csak néztünk. Nem volt effektív a letámadás.

Dani Alves kapott megint szép labdát Khedirától, betette középre és a kapus épp kiütött mielőtt Dybala bezuhanhatott volna vele a kapuba.

Asamoah helyett jön Pjanic! 68. perc.
Alex Sandro pedig Evra helyére jön.

Szerintem ez jó érzés most, mert minőségi cserék történtek.
Jön a gól, jön.

A cseréknél volt tetten érhető, hogy ez a keret erősebb. Csak kreatív középpályásunk nincs.

71. percben vesszük fel újra a fonalat. Alex Sandro első sprintje után, ami hiábavaló volt. A Sevilla dob, lassacskán. Az előretett labdát Chiello rúgta picsán. Dybalát gyakták le ismét. Szabadrúgás, Khedira tette be Higanynak, aki most bele tudott rúgni, de nagyon fosul. Mellé.

Hat passz egymás után, hét… előrefelé mind. Nyolc! Dybala. Beindul. Négyen körbevették, elvették tőle.

Visszaszerezzük. Pjanic túl hosszan emelte a védők mögé Dybalának.

Khedira, Dani Alves a labda útja, mentenek a bepassznál. Khedira Danika összjáték. Nálunk alabda, most ígéretes. Alex Sandro beadását kezezi le az egyik spanyol, nyilván nem fújja le. De ismét a miénk. Lemina Dancsinak. Na, most hátrapasszoljuk. Chiellini elkúrta a passzt. Pjanic pedig szájbarúgja a spanyolt, tök felesleges volt. De legalább elmegy vele egy perc, te bosnyák fasz.

Lemina érdekesen mutatott Pirlo helyén, a védők előtt néhány méterrel. Nagyon sok labdát kapott, kár, hogy nem annyira ügyes, mint Pirlo, de azért így is kellemes meglepetés. Khedira és Dani Alves rengeteget voltak játékban. Sandro beállásával viszont feltámadt a bal oldalunk is.

Kórea szopatta be Bonuccit, szöglet.
75. perc.
Kifejeltük. Dybala Lemina, Chiellini, Pjanic, Dani Alves Fosbeadás!
De Alex elkapja, Dybala Pjanic összjáték, nem jutunk lövéshez.
Alex visszaszerzi. Chiello, Pjanic lövi el a gecibe.
Felpörögtünk! Gondolom szinte látod magad előtt, ahogy lábról lábra vándorol a labda!

Megint a miénk. 77. perc kezdődik.

Khedira, Dancsi, vissza Bonucci, át balra Chiellónak. Dybala elszórja de Giorgio visszaszerzi. Dancsi Khedira összjáték. Pjanics, Dancsi bepassz Higanynak, nem tudja átvenni.
NEM. JUTUNK. LÖVÉSHEZ.

78. perc a spanyolok jönnek most. Komótosan.
79. perc már. Még mindig ők jönnek.
Árnyékharcosok vagyunk két perce.

10 attempt vs 2 a javunkra.

Közben visszaszereztük a labdát, Khedira esett mulatságosat. Nem ért hozzá az ellenség, de tényleg szabálytalan volt. Nehéz elmagyarázni, de így történt.
Lemina, Sandro, Dybala!!!! Beadja, Higany ismét csak egy spanyol testén keresztül tudott volna gólt szerezni.
Szöglet.
81. perc.
Dani Alves beadja a kifejelt szögletet. Azt is kifejelik. Alex Sandro állítja meg a kontrát.
Dani Alves beadása ismét fos. Dybala sprintel. Egy isten ez a fiú. Dybala passzol Higanynak, ismét labdaügyetlen volt szegény. Higany nem erős ma.

Megint Buffontól megyünk. Letámadott a Sevilla, meg is szerzik, dobnak ők.
Kezdődhet az árnyékharcosság.

Buffonnál ismét. Hozzuk fel. Barzagli átjön a felezővonalon. Dybala ismét. MEgindul. Elveszíti, lerúgják, megölik. Négyen. Dybala jobb mindenkinél.

A beszámoló lendülete is megváltozott, hiszen a második félidőben határozottan a gólszerzés lett a cél. Felgyorsult a játék, többet voltunk akcióban. Meddő fölény volt.

Na, Higany ismét elszórta, de végre lefújták. Ez a spori egy faszarcú fasz. Visszafújta a szabadrúgást.
Pjaca készül beállni.
Bonucci adja Daninak. Beadja . Pjanic melléfejeli, elveszíti közben az állát. Egy könyökön ragad.
Nem szép ez a Pjanic.

Baszomalásan. Pjaca Dybala helyett jön… amondó vagyok, hogy ezzel eldőlt, hogy mi itt ma nem lövünk már gólt.

86. perc. Buffontól jövnk. Lemina indul meg. Egyből elbassza. Picsánrúgja valamelyik sevillai védő.

Barzagli, Buffontól ismét.
Chiello, Bonucci, Lemina középen, Khedira, Dancsi összjáték. De nem jutunk előre.
Bonucci ismét…
Chiello…
Pjanic.
Előrehaladunk. Dani Alves, szar beadás.
Barzagli fellökött valakit, szabadrúgás kifelé…

88. perc
Pjanic trükkösen passzolt a tőle fél méterre álló Leminának.
Lemina megint, Bonucci. Khedirát felrúgták kicsit.
Pjanic hozza, Chiello.Beadás.Foscsi, de kifejelik. Szöglet.

Kifejelik a szögletet ismét. A beadás .. nem jó. Pjaca a szélen. Nem tudja beadni. Alex Sandro igen. De Higany nem tudja ráfejelni, azaz Bonucci. Dani adja be. Megint átmegy. Pjacát felborították a 16-oson belül, nem fújt 11-est a spori.
Amondó vagyok, hogy simán lehetett volna tizit fújni, hátulról eltolta Pjacát a védő. Nem erősen, de felborította. Ennek is örültem volna.
Cserél a Sevilla.
Náluk a labda, 4 perc a hosszabbítás.

Utólag azt mondom, hogy kicsit igazságtalan voltam Pjacával, de inkább amiatt, hogy Dybala óriásit játszott, és el tudtam volna képzelni két ilyen technikás játékost egyszerre a pályán, ahogy megszivatják kicsiben a sevillaiakat. De Pjaca is nagyon ígéretes csávó, gyors, ügyes, bátor. Lesz helye többször szerintem.

A tizenegyesgyanús szituációról megoszlanak a vélemények. Én úgy fogalmaznám meg, hogy tovább is lehetett engedni, de az hótziher, hogy Messikének befújták volna.

91. perc
Pjanic hozza, Khedira a szélen. Lemina érintésével balra ki a labda, aztán megint hátra. Aztán ki balra, aztán középre .Pjaca jól FIRKÁL.
Dani Alves beadásGECINAGY VÉDÉS. Kurva élet. Csodás fejes volt a kapufa mellé. Alex Sandrótól, gólt érdemelt.

Pjanic bassza el a beadást. Ismét Buffonnál a labda…

Alex Sandro jön. Chiello, Pjaca baloldalon, elveri az emberét, de kivezeti… Jó gyerek lesz ez a Pjaca.

93. perc. Szabadrúgás a középpályáról. Dani Alvesnél már, beadja. Higany próbált ollózni, nem ment. Sandro. Pjanic Chiello béna beadás. Dani Alves félfordulatból 20 méterről, kapus fogja, nem pattan ki.

94. perc kezdődött.
Dani Alves ismét. Pjanic Dani Alves beteszi, szép akció volt. Lefújta a suttyó paraszt bíró.

Inkább mi érdemeltünk győzelmet, de hát ez egyelőre kurvakevés hazai pályán. De nem baj, legalább helyrerakja a fejeket, és kicsit árnyalja önnön nagyszerűségünkbe és királyságunkba vetett hitünket.

Higany kapufája, Sandro fejese és Pjaca fellökése összesen kiadhattak volna egy gólt. A Sevilla 0 helyzetet tudott felmutatni.