Játszd újra, Sami!

Sami Khedira eddig 13 bajnokit játszott a Juventusban: 12 győzelem mellett mindössze egyetlen döntetlen csúfítja el az eredménysorát. Az az egyetlen döntetlen pont a mai ellenfél ellen született – úgy, hogy éppen Khedira nyerhette volna meg a meccset, de ziccerben a kapufát találta el. Szóval itt a lehetőség a javításra – főleg, hogy a hétközi BL meccsen sajnos igen gyengén játszott, és elévülhetetlen érdemei voltak az első német gólban.

Azon az októberi meccsen egyébként valamivel talán jobban játszott a Juve, és már látszott, hogy nem lesz ez a csapat olyan rossz, mint azt a katasztrofális kezdés mutatta.

De nem csak Khedira javíthat ma este: a szinte mindenki által kiátkozott Hernanes is sok mindent feledtethetne egy jó teljesítménnyel, netán góllal. A héten a Bayern ellen eddig legjobb teljesítményét nyújtotta Juventus mezben, és a sérült Marchisio helyén újra bizonyíthat. 3-4 hónapja ez a mondat még komoly ijedtséget váltott volna ki a juventinók többségében, de a keddi teljesítmény után egyáltalán nem hurráoptimizmus abban reménykedni, hogy “Hernandez” akár nyerőember is lehet. Sok jövője nyilván nincs a kereteben, de Marchisio alkalmi helyetteseként hasznos lehet a nyárig, amikor is remélhetőleg érte is jön egy egycsillió dolláros ajánlat Kínából.

Az ellenfélnél már beindultak a siratóasszonyok, amikor úgy tűnt, Brozovic mellett Kondogbia is kihagyja a mai meccset eltiltás miatt, de pénteken csökkentették utóbbi büntetését, így játszhat – Piccolo Moggi!!! :((( A vendégek összeállításában Felipe Melónak örülünk, Icardinak kevésbé, de hát ne feledjük: mi vagyunk a Juventus, mindegy ki játszik az ellenfélnél, nekünk a saját játékunkat kell játszani!

Jó hír a meccs előtt, hogy Asamoah, Chiellini és Alex Sandro is bevethető – utóbbi kettő kezdő is lesz a megszokott 3-5-2ben – bár szó volt egy 4-4-2-es felállásról, amiben pihenhetett volna Barzagli. Elöl a szerdán nagyot játszó Mandzukic és a rangadókon nem egyszer nyerőembernek bizonyuló Dybala kezdenek majd. A morál, az ellenfél személye és persze az éles verseny miatt nyerni kell. Bár nem is olyan régen a scudetto megszerzése kétszemélyes játszmának tűnt, azért ne feledkezzünk meg a többiekről sem. A Roma Spallettivel szépen összeállt, most sajnálhatják, hogy Garciával elcseszték a bajnokság nagy részét. A Fiorentina a Napoli ellen bizonyíthatja, hogy képes odaérni legalább a BL helyre – és persze segíthet a Juventusnak az előny növelésében. A Napoli kapcsán apró érdekesség, hogy Insignét tegnap kirabolták egy piros lámpánál, a rabló még jófejségből oda is bökte a játékosnak, hogy majd dedikálja neki a következő gólját. Bájos, nem?

Hír még a csapat tájáról, hogy továbbra is valószínű, hogy a sérült Caceresnek egy éves hosszabbítást ajánl a klub – a sérülése előtt úgy tűnt, hogy az uruguayi szinte biztosan távozik. Szép gesztus lenne a Juvétól, és végül is ha nem sikerül normálisan a felépülése, akkor csak egy évnyi bérét bukjuk. Közelinek tűnik Barzagli szerződéshosszabbítása is, elvileg 2 évre ír alá – ennek szintén örülünk, nyilván. Nem annyira jó hír ugyanakkor, hogy minden bizonnyal a Chelsea edzője lesz Antonio Conte, aki persze visszavinné Cuadradót, akit már Torinóba is le akart igazolni. Mivel Pumukli a csapat egyik komoly erőssége a gyorsaságával és a rengeteg kiharcolt szabálytalansággal – na, és nem utolsó sorban a fegyelmezettségével és alázatával – mindenképp meg ellene tartani. Reméljük, tényleg létezik az a bizonyos szóbeli megállapodás a klubok között, és Conténak már nem lesz beleszólása a dologba.

Négy nap múlva a kupában újra megütközünk majd a mai ellenféllel, ott csak annyi a cél, hogy ne herdáljuk el a három gólos előnyt. Ma viszont a cél a lehetőleg minél magabiztosabb győzelem, és a múltkori kupameccshez hasonlóan esetleg némi önbizalom-növelés pár játékosunknak.

• Pingback: Játszd újra, Sami! | Zongoracipelő()

• bombahoppa

nagyon puha ez a poszt, éjjel elfogytak a hormonok?

• humorpalanta

Szóljon hangosan az ének!

• Jumpman23

Remélem, nem lazázzuk el a múltkori miatt.

• Jumpman23

Basszus, úgy tudtam, hogy elszórakozzuk a meccset. Csak kettőt vertünk rájuk…
      Azért ez a Miranda sem egy agytröszt. Igaz ilyen névvel brazil szappanopera hősnöket ismert inkább a világ.

• consminor

a 91. percben kellett egy Buffon bravúr, hogy ne húzzuk magunkra a csürhét a végjátékra. az utolsó 5 percre vért ittak volna biztos, törte volna a seggünket a háló. de hát nincs “volna”, úgyhogy éljen a 4 pont előny, este meg mindenki öltözzön lilába!

• Juventino

3 dolog az első félidőről:

1. Úgy tudtam, hogy ez lesz Chiellóval! Egy 1-10-es skálán mennyire kell hülyének lenni ahhoz, hogy az edző betegye a sérülésből épphogy csak felépülő védőjét egy olyan csapat ellen, ahol 5 hátvéddel és 3 védekező középpályással fenyegeti az ellenfél? Mancio nyerni jött.

2. Pogbát pofozza már életre valaki, könyörgöm! Dybalával együtt egy jó cselük, lövésük nem volt az első félidőben. A Kisgyerek mondjuk sokat kap, néha igazán le lehetne ültetni a padra. A második félidőben Zazát be kell hozni, csereként tuti lő egy gólt.

3. Ha Hernyó rakétája befelé pattan, mindent megbocsátottam volna neki. De kifele pattant, úgyhogy TAKARODJON!

+1 Trezeguet-et jó látni, mennyire drukkol a csapatnak. Ha Zazát nem is hozzuk be, valaki felszaladhatna hozzá, nincs -e kedve beszállni egy laza negyedórára, 1 gólt biztos verne ezeknek a szerencsétleneknek…

• YouWentÚssz

Amikor Caceres játszott, majd lesérült, akkor azt gondoltam, hogy Rugani csak akkor kap lehetőséget, ha mindenki lesérül középen. Sajnos eddig tényleg így van.
      Pogba hullámzó volt mostanában, Dybala (szerintem) “csak” fáradt. Egyik sem nagy meglepetés.

Elég fáradt volt a csapat, de ez az Inter így is verhető. Olyan hideg van már Milánó sikertelenebbik felén, hogy átkeresztelhetjük őket wInterre.

• Enslaver

Még jó, hogy Ribery, Lewa és Robben nem játszott, mert különben nem jutottunk volna tovább… Irány a negyeddöntő!